Μαρ 14

Η συγγραφέας Σώτη Τριανταφύλλου στην Λέσχη μας

soti2-800x566    Η λέσχη μας στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων και των καινοτόμων δράσεων που αναλαμβάνει τα δυο τελευταία χρόνια στο σχολείο μας, προσκάλεσε τη συγγραφέα

Σώτη Τριανταφύλλου

για να επικοινωνήσει με τα παιδιά της λέσχης μας και με παιδιά του σχολείου.

Το κύριο θέμα της συζήτησης θα είναι:

«Ο καλλιτέχνης στο εργαστήρι του»

Τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να ακούσουν και να συνομιλήσουν με μια από τις καλύτερες Ελληνίδες συγγραφείς, να ρωτήσουν θέματα που τα ενδιαφέρουν και να μάθουν πώς γράφεται και εκδίδεται ένα βιβλίο.

Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 17 Μαρτίου και ώρα 2:15 με 4:00 στην Αίθουσα 10.

Η συνάντηση είναι μόνο για μαθητές και δεν αφορά μόνο τα παιδιά που συμμετέχουν στην λέσχη. Όποιος/α μαθητής/τρια του σχολείου μας επιθυμεί να παρευρεθεί στην συνάντηση αυτή, μπορεί να δηλώσει συμμετοχή μέχρι την Τετάρτη 12 Μαρτίου στον κ. Παπόγλου, υπεύθυνο του προγράμματος.

Θα χαρούμε να δούμε τα παιδιά σας εκεί!