Σεπ 13

Διάκριση της Λέσχης μας στο πρόγραμμα “Αριστεία και Καινοτομία στην Εκπαίδευση”

Κάτω από (Αφισάκια, Βραβεύσεις, Σχ. έτος 2012-2013) από στις 09-09-2013

Διάκριση Λέσχης

Παραθέτουμε τις παρατηρήσεις των Αξιολογητών μας:

Παρατηρήσεις Αξιολογητή 1

Εξαιρετικά ενδιαφέρον και καινοτόμο πρόγραμμα για το οποίο απαιτήθηκε πολύ καλή οργάνωση, προετοιμασία και αγάπη από τους εκπαιδευτικούς που το υλοποίησαν. Χαρακτηριστικό του προγράμματος είναι η διαθεματική προσέγγιση, η καλλιέργεια ερευνητικής στάσης και η ανάπτυξη συνεργασίας μεταξύ των μαθητών. Απόδειξη της επιτυχίας του είναι η συνεχόμενη συμμετοχή των μαθητών σε ένα απαιτητικό εγχείρημα. Συγχαρητήρια.

Παρατηρήσεις Αξιολογητή 2

ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΩΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΜΟΡΦΗ ΛΕΣΧΗΣ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ (ΘΑΛΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ). ΕΙΝΑΙ ΜΕΘΟΔΙΚΗ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΧΕΔΙΑΣΑΝ ΚΑΙ ΥΛΟΠΟΙΗΣΑΝ. ΤΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΠΑΡΗΧΘΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΕ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ.ΑΠΟ ΟΣΕΣ(5) ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΙΑ ΒΡΑΒΕΥΣΗ.