Άρθρα για 26, Σεπτέμβριος 2018

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2018»

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠ.Π.Ε.Θ. εναρμονίζει την 5 η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018.              Κεντρικός στόχος είναι η δραστηριοποίηση των σχολικών μονάδων ώστε να συμβάλλουν ουσιαστικά στην… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΛΙΜΑΚΙΟΥ ΑΘΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΗΣΟΥ

Την Τρίτη 25/09 επισκέφτηκε το σχολείο μας κλιμάκιο του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου, αποτελούμενο από την προπονήτρια, Τσίντζου Ιουλία και τους παγκόσμιους πρωταθλητές Στεργιάκα Χρήστο και Ουρούτσι Κων/νο. Μίλησαν στους μαθητές και στις μαθήτριες για το άθλημα της Κωπηλασίας και ακολούθησε επίδειξη στα εργόμετρα με τη συμμετοχή των μαθητών. Τους ευχαριστούμε θερμά.