Άρθρα για 18, Οκτώβριος 2017

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Το ποίημα της Μαριάνθης Βελλίδου “Η τσίχλα” που διακρίθηκε στον 2ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό του Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών σε e-book

Δείτε εδώ τη συμμετοχή της Μαριάνθης στο e-book του διαγωνισμού Το έγγραφο που λάβαμε στο Γυμνάσιό μας: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ  ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ  ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟ  Πάτρα 13.09.2017  Προς τα σχολεία και τους μαθητές που κατά το σχ. έτος 2015 – 2016 διακρίθηκαν με… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διαγωνισμός στα μαθηματικά “Ο Θαλής”

Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ                                                                Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας  Καστοριάς  «ΑΦΟΙ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ»  ΘΕΜΑ:  78ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»  σχολικό έτος 2017-2018.  Σχετικά έγγραφα: το με αρ. πρ. Φ15/152592/Δ2/14-09-2017  έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ. το με αρ.πρ. 263/4‐10‐2017 έγγραφο της Ε.Μ.Ε. Σας ενημερώνουμε ότι ο 78ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» που διοργανώνει η Μαθηματική… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βράβευση του Κώστα Ιωάννου και του Γιώργου Καραγιάννη στο διαγωνισμό Θαλής-Ευκλείδης της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας της Β΄Γυμνασίου Κώστα Ιωάννου και Γιώργο Καραγιάννη που διακρίθηκαν στη Β΄φάση του μαθηματικού διαγωνισμού Θαλής-Ευκλείδης που διοργάνωσε η ελληνική μαθηματική εταιρεία. Η φωτογραφία από την τελετή βράβευσης στο νέο Πολιτιστικό Κέντρο Άργους Ορεστικού την Παρασκευή, 6 Οκτώβρη 2017.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σκέψεις των μαθητών της Β΄για το μέλλον του πλανήτη βασισμένες στην επιστολή του ινδιάνου Σιάτλ. Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας 3η διαθεματική δραστηριὀτητα σελ. 22

Μετάβαση στο padlet.com