Ο χώρος μας ανανεώθηκε!!!

Ο Χώρος μας ανανεώθηκε!!!

Όπως μπορείτε να δείτε και στις φωτογραφίες που ακολουθούν σε αυτό μας το άρθρο, στη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς, παρόλο τις εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες της εποχής μας, καταφέραμε με την συνεργασία όλων των φορέων που σχετίζονται με την σχολική μας κοινότητα, να ανανεώσουμε τον χώρο του σχολείου μας!!!

Mερικές από τις αλλαγές-βελτιώσεις:

Παγκάκια για την ξεκούραση των μαθητών μας,

1649836141329 1 1649836319983 1

Stand/parking για την στάθμευση και την φύλαξη των ποδηλάτων των μαθητών,

1649836291400 1

Η Γυμναστική γίνεται πραγματικά απόλαυση με τις μπάλες!!!

1649836141320 21649836141310 1

Το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών έγινε ένας όμορφος χώρος, κατάλληλος για μάθημα,

1649836141290 1649836141302

Ακολουθεί αναλυτική Προσφορά του Συλλόγου Γονέων – Κηδεμόνων σε συνεργασία με τον Δήμο Ήλιδας  στο σχολείο μας

Το συμβούλιο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και συγκεκριμένα ο πρόεδρος του συλλόγου, κ. Καρατασάκης Αντώνιος , η αντιπρόεδρος κ. Γκουβίτσα Κλεονίκη σε συνεργασία με τον Δήμαρχο κ. Λυμπέρη Ιωάννη και τον αντιδήμαρχο και πρόεδρο της σχολικής επιτροπής, κ. Παναγιωτάρα Παναγιώτη ανταποκρίθηκαν αμέσως στο αίτημα του συλλόγου των διδασκόντων και των μαθητών του σχολείου μας και κάλυψαν αρκετές ελλείψεις   στον εξωτερικό και εσωτερικό χώρο  του σχολείου.

Πιο συγκεκριμένα :

Με δαπάνη  του Δήμου Ήλιδας ( σχολική επιτροπή )

•  Τοποθετήθηκαν  παγκάκια  στο προαύλιο του σχολείου.
  •  Έγινε μόνωση του εργαστηρίου Φυσικής και Χημείας.
  •  Τοποθετήθηκαν υαλότουβλα σε κενό τοίχου του  νέου κτηρίου.
  •  Έγινε δενδροφύτευση στο προαύλιο του σχολείου.
  •  Θα αντικατασταθούν σπασμένο τζάμι και φθαρμένα λάστιχα σε τζάμια.
  • Θα γίνουν διαγραμμίσεις μπάσκετ- βόλεϋ.
  • Τοποθετήθηκαν αλουμινένιες πόρτες στο Γυμναστήριο.
  • Θα τοποθετηθεί καθρέφτης στις τουαλέτες των αγοριών.

-Με δαπάνη της κ. Γκουβίτσα Κλεονίκης

• Τοποθετήθηκαν πλακάκια  στο νιπτήρα του εργαστηρίου Φυσικής και Χημείας και στις τουαλέτες των μαθητών.
  • Τοποθετήθηκε νιπτήρας στο εργαστήριο Φυσικής και Χημείας.
  • Τοποθετήθηκαν σταντ ποδηλάτων στο προαύλιο του σχολείου.
  • Προσφέρθηκε Ελληνική Σημαία.

Με δαπάνη  των : κ. Καρατασάκη Αντώνιου, Βασιλάτου Χαράλαμπου, Ντίνια Κων/νου, Μπώκου Νικόλαου, Νικολακόπουλου Διονύσιου, Σιαψάλη Νικόλαου, Γιαννόπουλου Σωκράτη και Μιχαλόπουλου Παναγιώτη προσφέρθηκαν μπάλες  βόλεϋ, μπάλες του μπάσκετ και διχτάκια μπασκέτας και επιμελήθηκε  η εικόνα του Γυμναστηρίου του σχολείου μας.

Επίσης συγκεντρώθηκαν τα χρήματα  που κατέβαλαν οι γονείς – κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας ως συνδρομή στον Σύλλογο Γονέων – Κηδεμόνων και παραδόθηκαν στον κ. Καρατασάκη Αντώνιο.

Ο σύλλογος των διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου μας σας ευχαριστούν θερμά  και εύχονται υγεία και χαρά στις οικογένειές σας.

Καλό Πάσχα!!!