Την Παρασκευή 15/12/2023 οι εκπαιδευτικοί κ. Καρακαλπάκη, κ. Νικολοπούλου, κ. Τόνια Χατζή  συνόδευσαν τους μαθητές των τμημά-των Α3 & Α4 της Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη του Πύργου Ηλείας και το Αρχαιολογικό Μουσείο του Πύργου. Οι μαθητές χωρισμένοι σε δύο γκρουπ είχαν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν τα ειδικό πρόγραμμα που εκπονεί η Δημόσια Βιβλιοθήκη Πύργου για μαθητές/τριες και να θαυμάσουν τα εκθέματα του Αρχαιολογικού Μουσείου Πύργου.

Στις 13/12/2023 οι μαθητές/τριες του σχολείου μας στο πλαίσιο του 26ου Φεστιβάλ κινηματογράφου Ολυμπίας για παιδιά και νέους, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εκπαιδευτική ταινία «Η Ρόκα αλλάζει τον κόσμο» σε σκηνοθεσία: Katja Benrath, με θέματα που σχετίζονται με: την  οικογένεια, την αλληλεγγύη, την ασθένεια, την απώλεια αλλά και την δύναμη της τέχνης, την φαντασία αλλά και την φιλία.

Στον ακόλουθο σύνδεσμο αναρτάται το πρόγραμμα ενημέρωσης των Γονέων-Κηδεμόνων από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας σχετικά με την επίδοση των παιδιών τους. Ενημέρωση_Γονέων_2023-2024