Ξεπεράσαμε τους 600 επισκέπτες τον προηγούμενο μήνα!

2016-04-07 21_04_53-Γυμνάσιο Αλωνίων - SCH Web analytics › Αναφορές Στατιστικών Ιστού
Η ιστοσελίδα είναι ένα μέσο επικοινωνίας και προώθησης του έργου, που παράγεται στο σχολείο, στη τοπική και ευρύτερη κοινωνία. Δυστυχώς η επικρατούσα εικόνα του δημόσιου σχολείου επηρεάζεται από στερεοτύπα και προκατάληψεις που ακολουθούν τον δημόσιο τομέα και τις αναμνήσεις του καθενός από τα προσωπικά μαθητικά του χρόνια. Το σχολείο, κάθε χρόνο, είναι διαφορετικό, κάθε χρόνο εξελίσσεται και προσαρμόζεται σε ένα περιβάλλον ισχνής χρηματόδοτησης και, ταυτόχρονα, διαρκούς αύξησης των δυσκολιών που αντιμετωπίζουν οι μαθητές του.
Το σχολείο έχει ανάγκη, όσο ποτέ άλλοτε, τη στήριξη και την συμπαράσταση των ανθρώπων του, των γονέων, των τοπικών φορέων και των μαθητών του, παλαιών και νέων. Ένα καλύτερο σχολείο είναι εγγύηση ενός καλύτερου μέλλοντος για τη τοπική κοινωνία και τη χώρα.