Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή σε Βόλο, Μακρυνίτσα και Πορταριά

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ                                                                            Αλώνια, 18-04-2018
ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ &Δ/ΘΜΙΑΣ
ΕΚΠ/ΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ                                                                              ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΩΝΙΩΝ

Δ/νση: Αλώνια Πιερίας – Τ.Κ. : 60300
Τηλ : 2351 071490 Φαξ: 2351 071650
e-mail: mail@gym-alonion.pie.sch.gr
website: gym-alonion.pie.sch.gr

Τo Γυμνάσιο Aλωνίων, σύμφωνα με την Υπουργική Απόφαση 33120/ΓΔ4 (ΦΕΚ 681/06-03-2017,τ.Β’), διοργανώνει ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή σε Βόλο, Μακρυνίτσα και Πορταριά, οδικώς από Αλώνια και ζητά από τα ταξιδιωτικά γραφεία κλειστή προσφορά που θα κατατεθεί στο γραφείο της Διευθύντριας του Γυμνασίου Αλωνίων κ. Γιαλαμά Κωνσταντίας, το αργότερο μέχρι την Τρίτη, 24 Απριλίου 2018 και ώρα 10:00.

Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί στις 14 Μαΐου 2018, ημέρα Δευτέρα. Να σημειωθεί ότι οι μαθητές στην επιστροφή πρέπει να αποβιβαστούν στα χωριά τους (Παλαιόστανη, Αλώνια, Σφενδάμη και Κίτρος) και όχι στον χώρο του σχολείου. Για την ασφάλεια των μαθητών ζητείται η παροχή των εξής υπηρεσιών:
Ένα Λεωφορείο τουλάχιστον 60 θέσεων τελευταίας τεχνολογίας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Άδεια λειτουργίας του ταξιδιωτικού γραφείου (ειδικό σήμα λειτουργίας του Ε.Ο.Τ.).

Το σύνολο των μαθητών είναι 50 και των καθηγητών 6.
Αναχώρηση: 07:45
Επιστροφή: Το αργότερο στις 20:00.
Το αναλυτικό πρόγραμμα θα καθοριστεί από τους συνοδούς καθηγητές.

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Γυμνασίου Αλωνίων (gym-alonion.pie.sch.gr)

Γιαλαμά Κωνσταντία