ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας,

βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι τη φετινή χρονιά καταφέραμε να εμπλουτίσουμε τη βιβλιοθήκη του σχολείου μας με 257 νέα βιβλία, τα οποία ζητήσαμε από βιβλιοθήκες και  εκδοτικούς οίκους της χώρας μας.

Θα σας παρακαλούσαμε να παροτρύνετε τα παιδιά σας να δανείζονται βιβλία, γιατί η ανάπτυξη της φιλαναγνωσίας θα έχει ως αποτέλεσμα την καλλιέργεια και τη βελτίωση του γραπτού και προφορικού τους λόγου.

Παράλληλα, είμαστε πρόθυμοι να δανείσουμε και σε εσάς βιβλία, αν επιθυμείτε.

Η υπεύθυνη καθηγήτρια, κ. Τουρσουνίδου Μαρία, αλλά και οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί, θα σας βοηθήσουμε στην επιλογή του κατάλληλου για εσάς βιβλίου, κάθε Τετάρτη και Πέμπτη, 10:30 – 11:15. Σας περιμένουμε.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων