ΒΛΟΝΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Σ.Ε.Ε. ΠΕ88 του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης

Σύμβουλος-Καθηγητής και Σύμβουλος Σχολικής Ζωής, δύο διακριτοί ρόλοι

Δεκ 20212

Σύμβουλος καθηγητής και Σύμβουλος σχολικής ζωής

Επειδή οι τίτλοι των δύο θεσμών, δηλ. ο Σύμβουλος-Καθηγητής στα πλαίσια του project ΜΝΑ-ΕΠΑΛ και ο Σύμβουλος Σχολικής Ζωής (ΦΕΚ 4183Β΄/ 28-09-2020) μπορεί να προκαλέσουν σύγχυση, παραθέτω εδώ μικρή σειρά διαφανειών της Δρος ΄Αννας Σιγανού που αντιδιαστέλει τους δύο ρόλους.

CC BY-NC-ND 4.0 Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Όχι Παράγωγα Έργα 4.0.

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“Σύμβουλος-Καθηγητής και Σύμβουλος Σχολικής Ζωής, δύο διακριτοί ρόλοι”

1. 2 Δεκεμβρίου, 2021 στις 16:45      Απάντηση ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ Έγραψε:

ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ.

Σαν σήμερα

27/4/1941: Αυτοκτονεί η συγγραφέας Πηνελόπη Δέλτα σε ένδειξη διαμαρτυρίας για την κατάληψη της Αθήνας από τους Γερμανούς.
Ήταν η πρώτη συγγραφέας που έγραψε παιδικά βιβλία στη δημοτική γλώσσα. Μερικά από αυτά είναι: Ο Μάγκας, Τρελαντώνης, Στα μυστικά του βάλτου.

Άδεια Creative Commons