Οδηγίες για το πώς αναζητούμε μαθήματα στην ηλεκτρονική τάξη τα οποία είναι ΑΝΟΙΧΤΑ

Μαρ 202028

Πηγαίνετε στη GOOGLE ( ή σε οποιαδήποτε άλλη μηχανή αναζήτησης έχουμε).Γράφετε πσδ ηλεκτρονική τάξη. Εμφανίζεται η παρακάτω εικόνα.Πατάτε πάνω στη διεύθυνση που μας έβγαλε. Εμφανίζεται η παρακάτω εικόνα.

Στο αριστερό σας χέρι υπάρχει η λέξη ΜΑΘΗΜΑΤΑ. Πατάτε πάνω σε αυτή. Βγαίνει η παρακάτω εικόνα.

Εμφανίζεται ένας κατάλογος με τους Νομούς της Ελλάδας. Εσείς θα επιλέξετε τον δικό σας Νομό. Στη δική μας περίπτωση ψάχνετε να βρείτε τον Νομό Καβάλας.

Πατάτε πάνω στον Νομό Καβάλας και σας βγάζει να επιλέξετε Πρωτοβάθμια ή ΔΕυτεροβάθμια Εκπαίδευση. Αν το παιδί σας φοιτά σε νηπιαγωγείο ή δημοτικό επιλέγεται Πρωτοβάθμια. Αν φοιτά σε γυμνάσιο ή λύκειο επιλέγεται Δευτεροβάθμια.

Μόλις πατήσετε πάνω στη λέξη Πρωτοβάθμια, θα σας εμφανισει έναν κατάλογο με σχολεία.

Εσείς επιλέξτε το σχολείο στο οποίο φοιτά το παιδί σας. Στη δική μας περίπτωση ψάχνετε να βρείτε το ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΤΑΜΙΑΣ ΘΑΣΟΥ.

Πατώντας πάνω στο σχολείο σας εμφανίζει μία λίστα με τα μαθήματα που υπάρχουν.

Αν το μάθημα που θέλετε να επιλέξετε έχει στα ΔΕΞΙΑ την εικόνα μιας ανοιχτής κλειδαριάς , απλά πατάτε πάνω στο μάθημα.

Πατήστε πάνω στα έγγραφα για να βρείτε τις ασκήσεις. Πατώντας πάνω στην άσκηση μπορείτε να τη δείτε και να την επεξεργαστείτε.

(Υπάρχει βέβαια και πιθανότητα αντί για έγγραφα να λέει ασκήσεις. Κάνετε πάλι το ίδιο πράγμα)