ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ

Συγγραφέας: ΣΑΧΙΝΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ | Κατηγορία ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ | , στις 14-11-2018

Την Τρίτη 13 Νοεμβρίου τα παιδιά των Α’, Β’, Γ’ και  Δ’ τάξεων του σχολείου μας επισκέφθηκαν τον κινηματογράφο cineplexx και παρακολούθησαν το 3D διαδραστικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα <<ΑΓΡΙΑ ΖΩΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ>>. Η ταινία περιελάμβανε την καφέ αρκούδα, τον αργυροπελεκάνο, το ελάφι, τη χελώνα καρέτα καρέτα, τη φώκια μονάχους μονάχους και την οχιά της Μήλου. Η διαδραστικότητα επιτεύχθηκε με τα ασύρματα τηλεχειριστήρια που μοιράστηκαν. Μ’ αυτά οι μαθητές αποφάσιζαν τι θα δουν κάθε φορά, προέβλεπαν τι θα γίνει στην εξέλιξη της ταινίας, επέλεγαν ποια θεωρούν σωστή απάντηση στις ερωτήσεις που τους υποβάλλονταν από τους ηθοποιούς ή τους εμψυχωτές. Ήταν ένα ωραίο και ενδιαφέρον πρόγραμμα κατά τη διάρκεια του οποίου τα παιδιά έμαθαν πολλά και διασκέδασαν πολύ!!!