ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΚΑΛΕΣΜΑ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ –ΚΑΛΕΣΜΑ

ΠΕΛΛΑ,  23-10 -2023

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες ,

Για τον εορτασμό της επετείου του ΟΧΙ και τη γιορτή της σημαίας , οι μαθητές  ΟΦΕΙΛΟΥΝ να παραβρεθούν στις παρακάτω εκδηλώσεις:

1. Την Παρασκευή 27  Οκτωβρίου  2023  στις  900 π. μ.στη σχολική γιορτή  μας, αφιερωμένη στη σημαία  και στο έπος του ΄40 , που ανέλαβαν  οι μαθητές και εκπαιδευτικοί των  Γ1&Γ2 τάξεων  του σχολείου μας. Η προσέλευση των παιδιών θα γίνει στις 8.30 π.μ.Μετά το πέρας της γιορτής  οι μαθητές αποχωρούν γύρω στις  10.30  π .μ. .Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει .
  2. Στην παρέλαση του χωριού μας , το Σάββατο  28  Οκτωβρίου 2023 , που θα ξεκινήσει στις  11.30 π .μ. Οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στην εκκλησία   το αργότερο στις 11.00 π .μ.

Η παρέλαση θα γίνει  στο δρόμο μπροστά από το Δημαρχείο προς το άγαλμα του Μ. Αλέξανδρου.

1. Οι μαθητές των τάξεων  Ε΄ και  Σ Τ΄ ,μαζί με τη σημαία ,  θα παραβρεθούν στη δοξολογία, ,στην επιμνημόσυνη δέηση και την κατάθεση στεφάνων  στο ηρώο της Πέλλας .

Θα πρέπει να βρίσκονται στην εκκλησία  το αργότερο  στις 9.30  π. μ.

Παρακαλούμε  η στολή της παρέλασης  να είναι  ΟΜΟΙΟΜΟΡΦΗ.

(άσπρο πουκάμισο ,μπλε παντελόνι  για  αγόρια  και μπλε  φούστα για κορίτσια , μπλούζα γαλάζια της παρέλασης , μαύρα ή σκούρα μονόχρωμα παπούτσια  και άσπρο   καλσόν για τα κορίτσια )

Σας  καλούμε να παραβρεθείτε κι εσείς  σε όλες τις εκδηλώσεις  .

Οι  εκπαιδευτικοί                            Η         διευθύντρια του σχολείου

images

από κάτω από: Ενημέρωση Δ/νσης| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ – ΚΑΛΕΣΜΑ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Οκτώβριος 2023