Το σχολείο γιόρτασε την Εθνική Επέτειο του 1821.

Την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022, το σχολείο μας συμμετείχε στις εορταστικές εκδηλώσεις για την 25η Μαρτίου του 1821. Το πρωί, η Σημαιοφόρος και οι παραστάτες της σημαίας εκπροσώπησαν το σχολείο στην πανηγυρική Θεία Λειτουργία παρουσία των δασκάλων τους και του Προέδρου της τοπικής Κοινότητας  Καρδιτσομαγούλας  κ. Χρυσοβαλάντη Λιάκου. Στη συνέχεια στην κεντρική πλατεία της κοινότητας και στο ηρώο των πεσόντων ψάλλει επιμνημόσυνη δέηση και έγινε η κατάθεση στεφάνων από τους τοπικούς φορείς , του Δημοτικού Σχολείου και του Νηπιαγωγείου. Μετά το πέρας αυτής της εκδήλωσης έγινε παρέλαση  στην οδό Αγίου Δημητρίου, των μαθητών του σχολείου και του Νηπιαγωγείου που μάλιστα αποτέλεσε και το ευχάριστο της  ημέρας με τις εντυπωσιακές παραδοσιακές  στολές που φορούσαν τα νήπια και σκόρπισαν πολύ ενθουσιασμό και θαυμασμό στους εκατοντάδες θεατές που παρακολουθούσαν την παρέλαση. Με το τέλος της παρέλασης ο Πρόεδρος της τοπικής ενότητας δεξιώθηκε τους όλους τους παραβρισκόμενους στο τοπικό κοινοτικό κατάστημα.

jpg .jpg 1

2 jpg jpg