Επιτέλους……..Αποκριές !!!!!

Την Παρασκευή 4/3/2022, μετά από 1,5 χρόνο καραντίνας, τηλεκπαίδευσης και κλειστών σχολείων οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου ντυμένοι με αποκριάτικες στολές ξεφάντωσαν στην μεγάλη αυλή του σχολείου, τηρώντας το  υγειονομικό πρωτόκολλο. Πήραν μια γεύση της νέας καθημερινότητας, μπαίνοντας σιγά-σιγά στην προ καραντίνας περίοδο. Μέσα στα γιορτινά δρώμενα ήταν και το κυνήγι του χαμένου θησαυρού, που με μεγάλη υπομονή και μεθοδικότητα ανακάλυψε η Τετάρτη τάξη ,λύνοντας όλους τους γρίφους για την εύρεσή του. Στην παρουσίαση των λαβάρων που έφτιαξαν οι τάξεις, το καλύτερο σε εφευρετικότητα και εμφάνιση ήταν της Τρίτης τάξης με τίτλο τα κυτταροπλάσματα. Ξεχωριστή παρουσία έκανε η χορευτική ομάδα της Έκτης τάξης ,που καταχειροκροτήθηκε για την παρουσίαση των χορευτικών τους ικανοτήτων σε ένα διασκεδαστικό πρόγραμμα που συμπαρέσυρε όλους τους μαθητές. Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους εκπαιδευτικούς για την δημιουργία του όλου προγράμματος και του χρόνου πάλι με υγεία στη νέα πραγματικότητα.

ΛΑΒΑΡΟ 2jpg ΛΑΒΑΡΟ ΛΑΒΑΡΟjpg

ΛΑΒΑΡΟjpg ΛΑΒΑΡΟ ΧΟΡΟΣ 1jpg