j0295194.gif      Το σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες Στίβου  που διοργάνωσε και φέτος το Γραφείο Φυσικής Αγωγής της Β΄Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης. Στους αγώνες παίρνουν μέρος μαθητές και μαθήτριες της Δ΄, Ε΄και Στ΄ τάξης του Δημοτικού.

Οι αγώνες έγιναν την Τετάρτη 13 Μαΐου, στο ανοιχτό γήπεδο Στίβου του Δήμου Αμπελοκήπων. Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στους αγώνες έδωσαν όλες τους τις δυνάμεις και έδειξαν πόσο αγαπούν τον αθλητισμό και την ευγενική άμιλλα, δηλαδή το συναγωνισμό χωρίς αντιπαλότητα.  Ο μαθητής του Στ΄2 Ψιλιτέλης Μιχάλης  κατέλαβε την πρώτη θέση στο αγώνισμα των 1.οοο μέτρων αντοχής, κάνοντας τον καλύτερο χρόνο ανάμεσα στους συναθλητές του, με 3 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα.

(Στους μαθητικούς αγώνες Στίβου διεξάγονται τα παρακάτω αγωνίσματα για αγόρια και κορίτσια: 50 μ., 1.οοο μ., μπαλάκι (ρίψη), ύψος και μήκος)