Πραγματοποίηση σεμιναρίου από την επιστημονική ομάδα του ΚΕΔΔΥ Κορινθίας.

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ | Κατηγορία ΑΡΘΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018 | , στις 09-03-2018

WP_20180308_18_52_17_Pro

Την Πέμπτη 8 Μαρτίου 2018 , πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πολιτιστικού Συλλόγου Εξαμιλίων -με πρωτοβουλία του Δημοτικού Σχολείου Εξαμιλίων και του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων- επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Όρια: Γιατί είναι απαραίτητα για την κοινωνική και συναισθηματική ανάπτυξη του παιδιού».Το σεμινάριο ξεκίνησε με την εισήγηση του Ψυχολόγου κου Αναγνωστόπουλου Ηλία και την ενδιαφέρουσα προσέγγιση του θέματος από τον κο Αντωνόπουλο Αγγελή, Προϊστάμενο του ΚΕΔΔΥ Κορινθίας και Ειδικό Παιδαγωγό Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Στη συνέχεια η επιστημονική ομάδα του ΚΕΔΔΥ,συζήτησε και έδωσε απαντήσεις σε όλα τα θέματα που απασχολούσαν τους γονείς.

Ευχαριστούμε πολύ την επιστημονική ομάδα του ΚΕΔΔΥ Κορινθίας καθώς  και όλους τους γονείς που συμμετείχαν στο σεμινάριο, εξάλλου η σωστή διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας είναι ζήτημα αναγκαίας προτεραιότητας για μια καλύτερη κοινωνία.