ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:οο το πρωί.

Οι μαθητές/τριες θα πρέπει να έχουν μαζί τους δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού (σελφ) τεστ.

Το τεστ με εξαίρεση τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή), έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο.Επιπλέον θα πρέπει να έχουν πάντα μαζί τους τουλάχιστον δύο μάσκες καθώς η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το ασφαλές άνοιγμα των σχολείων καθώς και συχνές ερωτήσεις και απαντήσεις από την Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμών μπορείτε να δείτε εδώ.

Ευελπιστούμε στην αποτελεσματική συνεργασία όλων, προκειμένου να έχουμε καλή και ασφαλή σχολική χρονιά.