.png

Στο σχολείο μας οι μαθητές/τριες με την υποστήριξη των Εκπαιδευτικών των Τμημάτων και την σημαντική υποστήριξη των μελών του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού τηρούν το πρόγραμμα της σίτισής τους τρώγοντας το κολατσιό τους κατά την διάρκεια της 3ης διδακτικής ώρας. Λόγω και των ιδιαίτερων συνθηκών κατά της διασποράς Covid-19 τα τελευταία τρία χρόνια, οι μαθητές/τριες τηρούσαν τη σίτιση μέσα στις τάξεις τους κάθε τμήμα ξεχωριστά. Σήμερα με την συνεργασία των Εκπαιδευτικών των 4 Τμημάτων του σχολείου μας και των μελών του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού, πραγματοποιήσαμε την σίτιση των μαθητών/τριών μας στην κουζίνα του σχολείου μας και όλοι μαζί οι μαθητές/τριές μας έφαγαν το κολατσιό τους και χάρηκαν με την παρέα όλων των παιδιών. Κάθε αρχή στο σχολείο μας είναι ένα σημαντικό βήμα ενθάρρυνσης των μαθητών/τριών μας στην εξάσκηση των κοινωνικών δεξιοτήτων τους και σήμερα καμαρώσαμε τα παιδιά να τρώνε το κολατσιό τους παρέα όλη η μαθητική ομάδα.

Ο πρώτος μήνας λοιπόν της άνοιξης έφτασε στο τέλος του, με το καλό να υποδεχτούμε αύριο τον Απρίλιο και  η τελευταία εβδομάδα λειτουργίας του Σχολείου μας πριν τις διακοπές του Πάσχα θα είναι μια εβδομάδα με όμορφες και ποικίλες εκπαιδευτικές δράσεις που είμαστε σίγουροι όλοι μας ότι θα φέρουν χαμόγελα στα πρόσωπα των μαθητών/τριών μας!!!