ΕΠΕΙΓΟΝ !!! Παράταση προθεσμίας υποβολής προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων !!! 10-12-2012

ΘΕΜΑ:            Παράταση προθεσμίας υποβολής προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

( Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων, Αγωγής Σταδιοδρομίας )

Σας ενημερώνουμε ότι παρατείνεται η οριζόμενη από την εγκύκλιο με αρ. πρωτ. 121118/Γ7/8-10-2012 και θέμα «Σχεδιασμός και υλοποίηση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για το έτος 2012-2013» προθεσμία υποβολής προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων και Αγωγής Σταδιοδρομίας).

Ως νέα προθεσμία υποβολής των ανωτέρω προγραμμάτων ορίζεται η Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2012.

Παρακαλούμε τις τοπικές διευθύνσεις εκπαίδευσης, να προωθήσουν άμεσα αυτή την εγκύκλιο σε όλα τα σχολεία της περιοχής τους και να λάβουν ενυπόγραφα γνώση όλοι οι εκπαιδευτικοί.

Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΓΚΛΑΒΑΣ

Εσωτερική Διανομή:

Γραφείο Υπουργού

Γραφείο Υφυπουργού

Γραφείο Γ. Γραμματέα

Γραφείο Ειδικού Γραμματέα Π/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης

Δ/νση ΣΕΠΕΔ: Τμήμα Α΄ ΣΕΠ

Τμήμα Β΄ Αγωγής Υγείας & Περιβαλλοντικής Αγωγής ,

Τμήμα Δ΄ Αισθητικής Αγωγής

Δ/νση Σπουδών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης

Δ/νση Σπουδών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Σχετικά με Λάμπρος ΔΡΑΚΟΣ

Υπεύθυνος Πληροφόρησης και Τεκμηρίωσης
ΚΕ.ΣΥ.Π. Αμπελοκήπων – Αθήνα

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.