Συμμετοχή σε 5μερη επιμόρφωση

FOTO SOFIA 2

Την εβδομάδα 6-10 Μαρτίου 2023, πραγματοποιήθηκε σε 5 πόλεις, η 2η Φάση Επιμόρφωσης  με θέμα «Μαθητοκεντρική και Παιχνιδοποιημένη Μάθηση – Αξιοποίηση του διλήμματος –dibl”, στο πλαίσιο της σύμπραξης μικρής κλίμακας Erasmus+ GIG -Gamified Introduction to Gamification 2021-2-EL01-KA210-SCH-000050330, στην οποία συμμετέχει το νηπιαγωγείο μας και συντονίζει η Περιφερειακή Διεύθυνση Α/μιας και Β/μιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου. Έτσι, οι εκπαιδευτικοί του νηπιαγωγείου μας κ. Ελένη Κατσιάβου και κ. Αικατερίνη Γιαννίκη είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εν λόγω επιμόρφωση στη Τρίπολη και να εξοικειωθούν με καινοτόμες μαθητοκεντρικές εκπαιδευτικές μεθόδους, αλλά και με το εργαλείο “dibl” και την αξιοποίηση του στην εκπαιδευτική διαδικασία.  Ήταν μια εβδομάδα γεμάτη νέες γνώσεις και εποικοδομητική αλληλεπίδραση με άλλους συναδέλφους εκπαιδευτικούς. Περισσότερα για το εν λόγω πρόγραμμα μπορείτε να δείτε εδώ.

COLLAGE