EU Code Week School Label

Με μεγάλη μας χαρά ενημερωθήκαμε ότι το σχολείο μας χαρακτηρίστηκε “EU Code Week School” για το διάστημα 2022-2024.

Μας απονεμήθηκε η σχετική ετικέτα “EU Code Week School Label”, λόγω των δράσεων που τα τελευταία χρόνια υλοποιούμε στο νηπιαγωγείο μας στηρίζοντας την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κώδικα και γενικά όλων των δραστηριοτήτων, μέσω των οποίων οι μικροί μας μαθητές ενθαρρύνονται να ανακαλύψουν τη δύναμη και την ομορφιά του προγραμματισμού και της κωδικοποίησης μέσα από το παιχνίδι.

Λάβαμε το ακόλουθο μήνυμα:

Dear Eleni,

Congratulations!

We are excited to announce that your school has been selected to get the “EU Code Week School Label” for the period 2022-2024! Thank you for your application and all the hard work you have put in to bring EU Code Week to your school and motivate students to discover the power and beauty of programming and coding. In attachment, you can find your digital certificate acknowledging your success.

EUCODE SCHOOL LABEL