7 Δεκ 2012

Πρόγραμμα σχολικοί λαχανόκηποι.

Συντάκτης: 95o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | Κάτω από: Eκπαιδευτικοί, Δράσεις, Περιβάλλον

Ξεκίνησε επιτέλους το πρόγραμμα σχολικοί λαχανόκηποι, που υλοποιείται από το Δ. Αθηναίων σε συνεργασία με το τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Α΄Αθήνας .

Στις εγκαταστάσεις -φυτώρια του Δ. Αθηναίων στο Γουδί, πραγματοποιήθηκε  από γεωπόνους  του Δήμου, σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς που εμπλέκονται στο πρόγραμμα.

Οι δασκάλες του σχολείου μας κ. Στύλου, κ. Κουφάκη και κ. Σολδάτου πιστεύουμε ότι έμαθαν πως θα φτιάξουμε το λαχανόκηπο μας και θα μας τα πουν!

Επειδή όμως πολλές φορές η μνήμη μας εγκαταλείπει  η κ. Στύλου  φρόντισε να τα καταγράψει στα βιντεάκια που ακολουθούν.

Κάτι θα ήξερε!

Καλή μας αρχή!  αν τα καταφέρουμε θα σας καλέσουμε σε τραπέζι με τις πρώτες μας μαρουλοσαλάτες!

Υ.Γ. Όποιοι συνάδελφοι χρειαστούν το υλικό του σεμιναρίου μπορούν να το βρουν στη σελίδα του 95dimath youtube .

ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

Ετικέτες: