Επιστροφή σε eTwinning πρόγραμμα (2023-24)-“Ο χρυσός της γης, τα φρούτα και τα λαχανικά”

Δημιουργία logo

Μία από τις αρχικές κοινές δραστηριότητες ήταν η δημιουργία logo για το πρόγραμμα. Οι μαθητές/τριες χωρισμένοι σε ομάδες, δημιούργησαν με θέμα την αξία των φρούτων και των λαχανικών, διάφορα logo που παρουσιάστηκαν στο σύνολο των μαθητών/τριών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα ώστε να επιλέξουν ένα το οποίο θα αποτελούσε την πρόταση του σχολείου μας για το πρόγραμμα. Στις εικαστικές δημιουργίες πέρα από την ομάδα του έργου, σημαντική ήταν η συνεισφορά της εικαστικού του σχολείου μας κα. Ιωάννα Χασάκιοϊλη.

Το logo που επιλέχθηκε ήταν το :

IMG 8ceccf2e88d2d5f508c6b75c6f55318a V

Στο επόμενο βήμα όλοι οι συμμετέχοντες ψήφισαν ανάμεσα στα logo από όλα τα σχολεία που συμμετέχουν και περιμένουμε να δούμε ποιο θα είναι τελικά το επίσημο logo του έργου!!