Α΄ και Β΄ τάξεις.

– Τα τμήματα Α1΄ και Α2΄ στο Κτήμα Μπαϊρι – Οι τάξεις Α΄ και Β΄ στο ¨Όνειρο Καλοκαιρινής Νύχτας¨

Γ΄ και Δ΄ τάξεις.

– Η Γ΄ τάξη στους ¨Άθλους του Ηρακλή¨.

Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις.

Εκπαιδευτική επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης σε Ροτόντα, Αψίδα Γαλέριου και Ανάκτορο Γαλέριου 10η Διεθνής Έκθεση Βιβλίου Θεσσαλονίκης: Εκπαιδευτική επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης Επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης στο 2 Γυμνάσιο Ελευθερίου-Κορδελιού Η ΣΤ΄ τάξη στο Υπουργείο Μακεδονίας-Θράκης και στον Ι.Ν. Αγίου Δημητρίου Εκπαιδευτική επίσκεψη της ΣΤ΄ τάξης στο Μουσείου Μακεδονικού Αγώνα και στον Λευκό Πύργο Εκπαιδευτική επίσκεψη …

Όλες οι τάξεις.

–  Επίσκεψη της Laura L. Stachowski, Ph. D του Indiana University στο σχολείο μας – Το 8ο Δημ. Σχολ. στο 53ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.