Οδηγίες για τη χρήση μάσκας στο σχολείο(ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΟΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΟΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

ΟΜΟΦΩΝΙΑ 11-09-2020

Οδηγίες για τη χρήση μάσκας στο σχολείο

Ο κορωνοϊός Sars-Cov2 είναι ένας εξαιρετικά μεταδοτικός ιός που μπορεί να προκαλέσει σοβαρή πνευμονική και συστηματική νόσο (COVID-19), συχνά θανατηφόρο, σε άτομα με υποκείμενα νοσήματα ή ηλικιωμένους.

Στα παιδιά η νόσος από κορωνοϊό συνήθως διαδράμει ήπια, με καταρροή, πονόλαιμο, πυρετό, βήχα, κοιλιακό άλγος

» Διαβάστε όλο το άρθρο

ΕΝΗΝΕΡΩΣΗ(17-9-2020)

Το 7ο Νηπιαγωγείο Πύργου,όπως όλα τα σχολεία του Δήμου Πύργου, ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου, λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων που θα επηρεάσουν τις επόμενες ώρες τη περιοχή, με απόφαση του Αντιπεριφερειάρχη Νομού Ηλείας κ.Βασίλη Γιαννόπουλου κατά τη διάρκεια της έκτακτης συνεδρίασης ΣΟΠΠ το πρωί της Πέμπτης.

Ενημέρωση γονέων για την έναρξη της σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί γονείς,

Η σύγχρονη εκπαιδευτική έρευνα αποκαλύπτει ότι τα πιο αποτελεσματικά εκπαιδευτικά προγράμματα για την πρώιμη παιδική ηλικία (3-8 ετών) είναι εκείνα που εμπλέκουν τους γονείς στις διαδικασίες μάθησης των παιδιών τους. Κι αυτό γιατί

» Διαβάστε όλο το άρθρο