Πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης για Δευτέρα 6/02/2023

Ανακοίνωση με θέμα :

Πρόγραμμα τηλεκπαίδευσης των τμημάτων της σχολικής μονάδας

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες

Ακολουθώντας την απόφαση για την αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης λόγω έκτακτων καιρικών φαινομένων, όπως αυτή ανακοινώθηκε από την περιφέρεια της Αττικής  αύριο Δευτέρα 6/2/2023, το πρόγραμμα του νηπιαγωγείου  θα διεξαχθεί μέσω τηλεκπαίδευσης στην πλατφόρμα Webex.

Αναλυτικές οδηγίες:

1. Στα e mail που έχετε δηλώσει στη σχολική μονάδα  σας έχουν αποσταλεί , τα link των εκπαιδευτικών στα οποία θα συνδεθείτε ανά τμήμα.
  2. Η τηλεκπαίδευση στο ωρολόγιο πρόγραμμα του νηπιαγωγείου έχει διάρκεια 3 διδακτικών ωρών ( κάθε διδακτική ώρα αντιστοιχεί σε 30′ ) Το πρόγραμμα της τηλεκπαίδευσης είναι:
    Ώρα Δραστηριότητα
    08:10-08:40 Δραστηριότητα 1ης ώρας
    08:40-09:00 Διάλειμμα
    09:00-09:30 Δραστηριότητα 2ης ώρας
    09:30 – 09:50 Διάλειμμα
    09:50-10:20 Δραστηριότητα 3ης ώρας
    10:20 Αποχαιρετισμός

3.    Προτείνεται να  συνδεθείτε  5’-10’ λεπτά νωρίτερα προκειμένου να δοκιμάσουμε μαζί τη σύνδεση, τον ήχο και την κάμερα σας.

4.   Το όνομα που εμφανίζεται στη Webex σύνδεσης σας συνίσταται να είναι το όνομα του μαθητή/τριας του σχολείου.

5.  Καθ’ όλη τη διάρκεια του μαθήματος ένας ενήλικας προτείνεται να βρίσκεται σε χώρο κοντά στους μαθητές/τριες σε περίπτωση προβλήματος και γρήγορης επίλυσης του.

Για την Τρίτη 7/2/2023, δεν έχουμε λάβει σχετική ενημέρωση. Θα έχετε έγκαιρη ενημέρωση από τη Διεύθυνση της σχολικής μονάδας μόλις υπάρξουν σχετικές ανακοινώσεις. Για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνιση παρακαλώ επικοινωνήστε μέσω του mail του σχολείου

Με εκτίμηση η Προϊσταμένη

Κέδρου Θεοδώρα