Επίσκεψη μαθητών του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ωραιοκάστρου στο Σχολείο μας.

Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2023 μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους μαθητές της Ε’ τάξης του σχολείου μας. Εκπαιδευτικοί και μαθητές με χαρά υποδέχθηκαν τα «πεμπτάκια» και τους δασκάλους τους από το 2ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου (Γαλήνη) . Ο Διευθυντής τα καλωσόρισε και μαζί με τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας, τα ξενάγησε ξεκινώντας από τις αίθουσες διδασκαλίας, την αίθουσα εκδηλώσεων,  την βιβλιοθήκη, το εργαστήριο Πληροφορικής και τους άλλους χώρους του Σχολείου. Στο τέλος μετέβησαν στην αίθουσα σίτισης όπου τους προσφέρθηκαν  χυμοί και μπουγάτσα για πρωινό. Στη συνέχεια  οι μαθητές ενημερώθηκαν συνοπτικά για τις δράσεις του Σχολείου μας κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς. Τέλος,  όλοι μαζί έπαιξαν διάφορα παιχνίδια στην αυλή του σχολείου και λίγο πριν αναχωρήσουν με τις καλύτερες εντυπώσεις, φύτεψαν ένα δέντρο, προσφορά των μαθητών του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ωραιοκάστρου σε ανάμνηση της επίσκεψης.

imageimage 2 1