ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ- ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι η νέα σχολική χρονιά θα αρχίσει με τον καθιερωμένο αγιασμό των μαθητών/τριών στο σχολείο μας, τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου.

Η προσέλευση των μαθητών/τριών  θα γίνει στις 10:30 π.μ. και η αποχώρησή τους στις 12μ.μ.

Ο αγιασμός του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί στον αύλειο χώρο του σχολείου μας με την παρουσία  μόνο των παιδιών  της Α΄ τάξης και ενός εκ των γονέων τους. Στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφτεί τους υπόλοιπους  μαθητές και εκπαιδευτικούς που  θα βρίσκονται στις αίθουσές τους.

Οι μαθητές/τριες  θα έχουν μαζί τους τη σχολική τους τσάντα για να παραλάβουν τα βιβλία της τάξης τους. Επίσης σύμφωνα με νέα εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ με αριθμ. Πρωτ.Φ7/118240/Δ1/09-09-2020 «Η χρήση μη ιατρικής μάσκας είναι υποχρεωτική για τους μαθητές σε όλες τις τάξεις, τους εκπαιδευτικούς και το λοιπό προσωπικό, καθώς και για τους επισκέπτες των σχολικών μονάδων».

Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική στα πλαίσια πρόληψης της διασποράς covid-19.  Σας επισυνάπτουμε το υλικό που έχει σταλεί στις σχολικές μονάδες για την ενημέρωσή σας.

Το σχολείο μας θα λειτουργήσει  την επόμενη μέρα, Τρίτη 15-09-2020 κανονικά.

Τα παιδιά που είναι μόνο στον πρωινό κύκλο θα τελειώνουν στις 13:15. Τα παιδιά που έχουν κάνει εγγραφή στο  ΟΛΟΗΜΕΡΟ θα τελειώνουν στις 15:00 ή στις 16:00 ανάλογα με τη δήλωσή τους. Επίσης τα παιδιά που έχουν δηλώσει Πρωινή Ζώνη θα προσέρχονται από τις 7:00-8:00

Τα λεωφορεία θα ξεκινήσουν κανονικά το δρομολόγιό τους από την Τρίτη 15-9-2020

Ευχόμαστε σε όλους μια καλή και δημιουργική χρονιά!

Δημοσιεύθηκε στην ανακοινώσεις, τα νέα μας. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.