Αγαπητοί γονείς,

Από σήμερα, Δευτέρα 9/03/2020 αρχίζει η χορήγηση των σχολικών γευμάτων.

Σας ενημερώνουμε ότι τα παιδιά που είναι στο ΟΛΟΗΜΕΡΟ και  έχουν δηλώσει συμμετοχή στο πρόγραμμα θα σιτίζονται από εδώ και στο εξής στο εστιατόριο του σχολείου μας.

Τα υπόλοιπα παιδιά που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο πρόγραμμα θα παίρνουν το γεύμα στο σπίτι. Γι αυτό σας παρακαλούμε  απαραίτητα να εφοδιάσετε τα παιδιά σας με ένα ασφαλές ισοθερμικό τσαντάκι  κατάλληλο για γεύματα, ώστε να αποφευχθούν ατυχήματα από διαρροές φαγητού  κατά τη μεταφορά του μέσα στο  λεωφορείο.

———————————————————————————————————-

Σας ενημερώνουμε επίσης λόγω των έκτακτων μέτρων που πήρε η κυβέρνηση για την προστασία των πολιτών λόγω του κορωναϊού:

1) Αναβάλλονται προς το παρόν  οι Συναντήσεις Γονέων με  σύμβουλο του Δικτύου ΑΛΦΑ  που ήταν προγραμματισμένες στις  10 και 17 Μαρτίου στις 6:00μ.μ. στο Δημοτικό Σχολείο Μελισσοχωρίου.

2) Αναστέλλονται οι εκδρομές στο εσωτερικό της Ελλάδας για δύο εβδομάδες. Ως εκ τούτου αναστέλλεται και η δική μας προγραμματισμένη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων στις 13,14, 15 του Μάρτη.