«Με λόγια και παινέματα αυτόν τον τόπο έμαθα»

Αυτός είναι ο τίτλος της παράστασης που παρουσίασαν οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης στα πλαίσια της αποχαιρετιστήριας γιορτής του σχολείου μας.

Σαν επαγγελματίες ηθοποιοί και με άξονα τα κείμενα που συνέγραψε ο δάσκαλός τους κ. Μοσχόπουλος Νικόλαος , μας παρουσίασαν ένα γεωγραφικό και ιστορικό οδοιπορικό στην πατρίδα μας, ένα φτερούγισμα στην ομορφιά του ελληνικού τοπίου και την ιστορική μνήμη.

Με διάχυτη συγκίνηση και ενθουσιασμό μας ταξίδεψαν στις όμορφες γωνιές της πατρίδας μας,  μας θύμισαν σπουδαίες αλλά και ατυχείς στιγμές της ιστορίας μας και μας βοήθησαν να επαναπροσδιορίσουμε τη συναισθηματική μας σχέση με τον τόπο μας.

Από την εκδήλωση δε θα μπορούσε να λείπει και η συμμετοχή των υπόλοιπων τάξεων που αποχαιρέτισαν με τον τρόπο τους τους μαθητές της ΣΤ΄ με χορογραφίες που επιμελήθηκε η κ. Τσίντσιφα καθώς και η απονομή επαίνων φιλαναγνωσίας από την υπεύθυνη βιβλιοθήκης κ. Καφετζοπούλου.

Ευχόμαστε καλό ταξίδι στη ζωή που ανοίγεται στους μαθητές της ΣΤ΄τάξης!

Καλό καλοκαίρι σε όλη τη σχολική κοινότητα!

Δημοσιεύθηκε στην γιορτές, ΣΤ΄ τάξη, τα νέα μας. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.