Τιμητικοί έπαινοι σε έξι μαθητές του σχολείου μας στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής του “Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή”, ανάμεσα σε 2.136 συμμετέχοντες απ΄ όλη την επικράτεια.
Το σχολείο μας κατά τη σχολική χρονιά 2021-2022, συμμετείχε στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ζωγραφικής “Νίκη Γουλανδρή” με θέμα “Μια Ωραία Πεταλούδα”, διοργάνωσης του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή.
Μέσω του διαγωνισμού επιδιώχθηκε οι μαθητές να εντοπίσουν τις πεταλούδες της Αργολίδας, να παρατηρήσουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους, να εξοικειωθούν και να παρακολουθήσουν την παρουσία τους ανάλογα με την εποχή του χρόνου και να ανακαλύψουν τη βιοποικιλότητα των πεταλούδων. (περισσότερα…)