Χριστουγεννιάτικα εργαστήρια 2019

Μελωδίες , αφηγήσεις , χρυσόσκονη, χρώματα, στολίδια, το χριστουγεννιάτικο δέντρο, μυρωδιές από μπισκότα λαχανικά και φρούτα πλημμύρισαν το Νηπιαγωγείο μας Κυριακή  8 Δεκέμβρη στα χριστουγεννιάτικα εργαστήρια μας. Ατμόσφαιρα χριστουγεννιάτικη , κλίμα φιλικό και η μαγεία των Χριστουγέννων να διαπερνά γονείς , μαθητές , εκπαιδευτικούς και επισκέπτες. Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου μας για την προθυμία και ενεργό συμμετοχή και συμπαράστασή του!Καλά Χριστούγεννα με τα παιδιά μας και τα αγαπημένα μας πρόσωπα.

Αφήγηση και χριστουγεννιάτικα τραγούδια

Χριστουγεννιάτικο δέντρο με αστέρια που τα φτιάχνουμε εμείς.

Ζωγραφίζουμε το πρόσωπό μας.

Χριστουγεννιάτικα στολίδια

Φτιάχνουμε μπισκότα με χριστουγεννιάτικα σχέδια.

Και τα φρούτα με τα λαχανικά σε ωραίες συνθέσεις.

Χριστούγεννα μυρίζει και το Νηπιαγωγείο μας μεταμορφώνεται.Στολίζεται γιορτινά και ετοιμάζεται να γιορτάσει την αγαπημένη γιορτή των παιδιών , τα Χριστούγεννα! Στα πλαίσια των χριστουγεννιάτικων δράσεων μας την Κυριακή 8 Δεκέμβρη και ώρα 5:00 μ.μ. θα πραγματοποιηθούν τα χριστουγεννιάτικα εργαστήρια στο χώρο του σχολείου μας μια είναι ανοιχτή εκδήλωση για τα παιδιά και τους γονείς μας. Τα εργαστήρια γίνονται με τη συνεργασία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.