Δράση Φιλαναγνωσίας: “Χάρισε ένα βιβλίο, δυνάμωσε το φως!”

Το  Ολοήμερο Προαιρετικό τμήμα του Νηπιαγωγείου στις 21 Δεκεμβρίου 2023 συμμετείχε στη δράση του Elniplex με τον τίτλο «Χάρισε ένα βιβλίο-δυνάμωσε το φως!». Το Elniplex και πολυάριθμα βιβλιοπωλεία από όλη την Ελλάδα, έκαναν πράξη μια ιδέα: Καθιέρωσαν την 21η Δεκεμβρίου, τη μεγαλύτερη ημέρα του έτους, ως ημέρα ανταλλαγής βιβλίων! Στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης που υλοποιεί το σχολείο με θέμα τη Φιλαναγνωσία, κάναμε δωρεά στη δομή του Σκαγιοπουλείου Ιδρύματος παραμύθια, τα οποία οι μαθητές και οι μαθήτριες έφεραν από το σπίτι τους με πολλή χαρά για τον σκοπό αυτό.

elniplex 1

Επίσης, στείλαμε πρόσκληση στον κύριο Γιάννη, βιβλιοπώλη της πόλης μας, να επισκεφθεί το Νηπιαγωγείο και να μας μιλήσει για το επάγγελμά του. Περιμένουμε με ανυπομονησία να αποδεχθεί την πρόσκλησή μας!

elniplex 2

Πολλά μπράβο στους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στη δράση!

Πηγή: https://www.elniplex.com/%cf%87%ce%ac%cf%81%ce%b9%cf%83%ce%b5-%ce%ad%ce%bd%ce%b1-%ce%b2%ce%b9%ce%b2%ce%bb%ce%af%ce%bf-%ce%b4%cf%85%ce%bd%ce%ac%ce%bc%cf%89%cf%83%ce%b5-%cf%84%ce%bf-%cf%86%cf%89%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%b9%cf%82/