Επανέναρξη διά ζώσης διδασκαλίας

Ο διευθυντής του σχολείου μας καθώς και το εκπαιδευτικό προσωπικό του σας εύχονται Καλή Χρονιά με υγεία και αισιοδοξία!

Από σήμερα άρχισε ξανά η διά ζώσης διδασκαλία. Το σχολείο μας επαναλειτουργεί τηρώντας όλους τους κανόνες υγιεινής για τον περιορισμό της διασποράς του κορωναϊού COVID-19 σύμφωνα με τις οδηγίες του υπουργείου παιδείας, όπως είχαν συμφωνηθεί από την αρχή της σχολικής χρονιάς.  Κρίθηκε ότι δε χρειάζεται τροποποίηση του ωρολόγιου προγράμματος, επειδή λαμβάνονται μέτρα για την αποφυγή συνωστισμού και συγχρωτισμού. Επίσης,  η είσοδος και η έξοδος των μαθητών γίνεται σταδιακά από 3 διαφορετικές θύρες. Τα παιδιά προαυλίζονται σε ξεχωριστούς χώρους και ευδιάκριτα χωρισμένους μεταξύ τους. Για τις βροχερές μέρες έχουν ληφθεί τα απαραίτητα μέτρα. Τέλος, σε όλους τους μαθητές θα δοθεί από μία μάσκα στον καθένα, τις οποίες παραλάβαμε από την πολιτεία.

Καλή μας αρχή!