Τιμή και Δόξα στους Ήρωες του 1821!

Την Παρασκευή, 22 Μαρτίου 2019 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ Τάξης  του σχολείου μας, με την καθοδήγηση του δασκάλου τους κ. Μπορμπότσιαλου Δημήτρη, προετοίμασαν και παρουσίασαν μια όμορφη γιορτή για να τιμήσουν τους Έλληνες του 1821. Με επίκαιρα ποιήματα, θεατρικά και τραγούδια ύμνησαν τους ήρωες της ελληνικής επανάστασης, που κατάφεραν να αποτινάξουν τον τουρκικό ζυγό από τη χώρα μας, για να μπορούμε να απολαμβάνουμε τα αγαθά της ελευθερίας και της δημοκρατίας. Ο ηρωισμός των προγόνων μας κι η ισχυρή θέληση για ελευθερία έδωσαν τα απαραίτητα μηνύματα  στα παιδιά από τις ένδοξες αυτές σελίδες της ιστορίας μας. Η γιορτή μας έκλεισε με τον εθνικό μας ύμνο και τις ευχαριστίες του διευθυντή του σχολείου μας, κ. Πιτταροκοίλη  Γεώργιου, ο οποίος προέτρεψε τους μαθητές να αγωνίζονται για το καλό της πατρίδας τιμώντας πάντα εκείνους που θυσιάστηκαν για εμάς. Η προσπάθεια των παιδιών προκάλεσε συγκίνηση και θύμισε σε όλους μας πως τα παιδιά θέλουν και μπορούν να δημιουργήσουν ένα καλύτερο μέλλον.

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!