Καλωσορίζοντας τον καινούριο χρόνο!

Τη Δευτέρα, 21 Ιανουαρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας του σχολείου μας. Δάσκαλοι και μαθητές αφήσαμε για λίγο τα βιβλία μας για να γιορτάσουμε τον ερχομό του νέου έτους και να μοιραστούμε τη βασιλόπιτα, που πρόσφερε με πολλή αγάπη ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.
Τη βασιλόπιτα ευλόγησε ο ιερέας του χωριού, πατήρ Κοσμάς και μας έδωσε τις καλύτερες ευχές του για μια καλή και ευλογημένη χρονιά Στην κοπή παραβρέθηκε σύσσωμος ο Σύλλογος Γονέων και ο πρώην δ/ντης κ. Παν. Τσαμάκης. Ο Δ/ντής του σχολείου μας, κος Πιτταροκοίλης Γεώργιος, έκοψε την πίτα και ευχήθηκε κι αυτός με τη σειρά του την επίτευξη των στόχων μας και να διατηρηθεί άσβεστη η φλόγα της μάθησης, η οποία μας εξασφαλίζει την πρόοδο και την προκοπή.
Δύο μικροί μαθητές μας κέρδισαν τα δύο φλουριά και ως αναμνηστικό τους δόθηκαν δύο λογοτεχνικά βιβλία.
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!