Συμμετοχή του σχολείου μας στη δράση του Δήμου Περιστερίου “ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ”

kipos provoles kalokairi 2023 apithanos moris e1689852463710Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας συμμετέχει για δεύτερη χρονιά στην πρωτότυπη δράση δημιουργικού θεάματος και ψυχαγωγίας με τίτλο «Το Σινεμά Πάει Σχολείο» που διοργανώνεται από τον Πολιτιστικό Οργανισμό του Δήμου Περιστερίου. Στα πλαίσια της δράσης οι μικροί μας μαθητές και οι γονείς τους αλλά και όποιοι εκπαιδευτικοί επιθυμούν μπορούν να παρακολουθήσουν εντελώς δωρεάν μια παιδική ταινία στον χώρο του προαυλίου του σχολείου μας. Η δράση αυτή έχει ως στόχο να δώσει την ευκαιρία στα παιδιά μας, μέσα από μεγάλες και εντυπωσιακές φουσκωτές οθόνες, να παρακολουθήσουν τις αγαπημένες τους ταινίες, παρέα με συμμαθητές, με φίλους, γονείς και εκπαιδευτικούς.

Στο σχολείο μας θα προβληθεί η ταινία “Ο Απίθανος Μορίς” την Παρασκευή 14 Ιουνίου 2024 στις 21:00 το βράδυ.

Σας περιμένουμε όλους

Copyright © 2024. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.