Οι μαθητές μας δανείζονται βιβλία για τις διακοπές του Πάσχα!

20240423 105744IMG 20240427 161532Σας ενημερώνουμε ότι και το φετινό Πάσχα τα παιδιά του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να δανειστούν βιβλία από τη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου, με φροντίδα της υπεύθυνης σχολικής βιβλιοθήκης, για να τα απολαύσουν τις ημέρες των διακοπών τους. Βιβλία από τη συλλογή μας, που εμπλουτίζεται συνεχώς τόσο με προσπάθειες του Συλλόγου Γονέων όσο και των δασκάλων, δανείστηκαν τα παιδιά ανά τάξη. Άλλα προσήλθαν με τον δάσκαλό τους, όπως η Γ τάξη, άλλα κατά ομάδες όπως η Β και η Δ τάξη, άλλα δέχτηκαν την επίσκεψη των ίδιων των βιβλίων στην τάξη τους , όπως στην Ε , στη ΣΤ και στην Α τάξη .

Και μια συμβουλή προς…ναυτιλομμένους: Για να διαβάζουν τα παιδιά μας λογοτεχνικά βιβλία, και να γίνουν ισόβιοι αναγνώστες, πρέπει να βλέπουν και τους γονείς τους να διαβάζουν. Η λογοτεχνία δίνει χαρά, τροφή για σκέψη και ευκαιρία για όμορφα πνευματικά ταξίδια.

“Μ’ ένα βιβλίο πετάω”

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Από την υπεύθυνη βιβλιοθήκης κ. Ελευθερία Κεντρωτή

Copyright © 2024. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.