Δωρεάν Πρόγραμμα Προληπτικού Ελέγχου στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης

Αγαπητοί γονείς
τομυΣήμερα Παρασκευή 28/04/2023 δόθηκε στους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης ένα έντυπο συναίνεσης γονέων που αφορά στον προγραμματισμό επίσκεψης τη Δευτέρα 08/05/2023 για την υλοποίηση Προγράμματος Προληπτικού Ελέγχου ο οποίος περιλαμβάνει τον έλεγχο σκολίωσης και τον καρδιαναπνευστικό έλεγχο από διεπιστημονική ομάδα του 1ου Κέντρου Υγείας Περιστερίου & της 1ης ΤΟΜΥ Περιστερίου της 2ης Υ.ΠΕ. Η δράση είναι προαιρετική. Παρακαλούμε τα έντυπα συναίνεσης θα επιστραφούν στο σχολείο από όλους τους μαθητές (με θετικές ή αρνητικές απαντήσεις) το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 05/05/2023. Οι γονείς που συναινείτε στη συμμετοχή του παιδιού σας στον προληπτικό έλεγχο, να βάλετε στην τσάντα του παιδιού και το βιβλιάριο εμβολίων του τη Δευτέρα 08/05/2023.
Επισημαίνουμε ότι η δράση θα έχει καθαρά ελεγκτικό χαρακτήρα και απλά θα ειδοποιηθείτε εγγράφως για μελλοντικές ιατρικές ενέργειες αν και όπου χρειάζεται.

Copyright © 2023. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.