Εργαστήριο Δεξιοτήτων Α΄ τάξης : Τρώμε υγιεινό δεκατιανό!

Αγαπητοί γονείς
taxini meliΣτα πλαίσια του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων της Α΄ τάξης με θέμα την Υγιεινή Διατροφή οργανώθηκε, με την καθοδήγηση της δασκάλας της τάξης κ. Μπενέκου Δήμητρας δεκατιανό την Τρίτη 29-11-2022 για τους μαθητές και μαθήτριες της  Α΄ τάξης. Σκοπός αυτής της δράσης ήταν τα παιδιά να γνωρίσουν και να γευτούν τρόφιμα με υψηλή διατροφική αξία και κατά επέκταση να αποκτήσουν καλές διατροφικές συνήθειες.
Το δεκατιανό περιλάμβανε: ψωμί του τοστ, ταχίνι, μέλι, καρύδια και ρόφημα με γάλα, μπανάνα, μέλι και καρύδια. Τα παραπάνω τρόφιμα τα προμήθευσε στα παιδιά το σχολείο.
Στο τέλος της δράσης οι μαθητές δημιούργησαν την “Τον Δρόμο της Υγιεινής Διατροφής”. Δείτε σχετικό φωτογραφικό υλικό

Copyright © 2022. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.