Ενημέρωση των γονέων του σχολείου μας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου !

Αγαπητέ γονέα,

Από τη φετινή σχολική χρονιά το σχολείο μας θα ενημερώνει για τις δράσεις του ηλεκτρονικά (με e-mail). Αυτό γίνεται ήδη με τους γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης.

Στόχος της πρωτοβουλίας μας αυτής είναι και η ελαχιστοποίηση της χρήσης του χαρτιού με προφανή οικονομικά και περιβαλλοντικά οφέλη, αλλά και η ταχύτητα και αξιοπιστία της ενημέρωσής σας δεδομένου ότι κάποιες φορές οι ανακοινώσεις του σχολείου δε φτάνουν σε εσάς.

Είναι προφανές ότι γονέας που θα συμμετάσχει στη δράση αυτή θα ενημερώνεται προσωπικά αποκλειστικά και μόνο στο ηλεκτρονικό του ταχυδρομείο (e – mail).

Για τον λόγο αυτό σε περίπτωση που επιθυμείτε τη συμμετοχή σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε και να υπογράψετε (έως την 28η Σεπτεμβρίου 2018) την παρακάτω Υπεύθυνη Δήλωση. Εννοείται ότι ενημέρωση θα συνεχίσει να υπάρχει στην ιστοσελίδα του σχολείου https://blogs.sch.gr/36dimperist/ και στον πίνακα ανακοινώσεων στην εξώπορτα.

Copyright © 2018. Με την επιφύλαξη όλων των δικαιωμάτων.