ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ

Μαθητικοί λογαριασμοί στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Καλούνται οι γονείς των  νηπίων -προνηπίων   του σχολείου μας να εγγράψουν τα παιδιά τους στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ), ώστε να αποκτήσουν μαθητικό λογαριασμό, μέσω του οποίου θα έχουν την δυνατότητα να συνδεθούν στις διαθέσιμες πλατφόρμες τηλεκπαίδευσης.

Ο ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ  για κάθε παιδί και το ακολουθεί σε όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης. Για το λόγο αυτό πρέπει να φυλάξετε τους κωδικούς που θα βάλετε και να μην τους γνωστοποιήστε σε τρίτους.

• ΠΡΟΣΟΧΗ: Για την ολοκλήρωση της εγγραφής είναι απαραίτητος ο Αριθμός Μητρώου μαθητή.  Στο πεδίο ΤΑΞΗ να μπει  ΝΗΠΙΑ-ΠΡΟΝΗΠΙΑ  και στο ΤΜΗΜΑ  ο αριθμός 1.
  •  Οι γονείς να ζητήσουν από το σχολείο και τους εκπαιδευτικούς  τον αριθμό Μητρώου του παιδιού τους.

Για την εγγραφή πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Οδηγίες σχετικά με την διαδικασία εγγραφής των μαθητών στο ΠΣΔ μπορείτε να βρείτε εδώ:

Οδηγίες Εγγραφής Μαθητών στο ΠΣΔ

(Στο τέλος της σελίδας, κάτω από το κείμενο που θα διαβάσετε, υπάρχει το κουμπί
“Ας ξεκινήσουμε” με το οποίο θα ξεκινήσετε την εγγραφή σας)