Αγιασμός για το σχολ. έτος 2020-21

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το 2ο Νηπιαγωγείο Σιδηροκάστρου σας εύχεται καλή και δημιουργική σχολική χρονιά. Ο αγιασμός για το σχ. έτος 2020-21 θα γίνει τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:30 στο χώρο του νηπιαγωγείου. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική από γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς!!

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο της εφαρμογής των νέων μέτρων που ανακοινώθηκαν από την κυβέρνηση για την αντιμετώπιση της εξάπλωσης του Covid – 19,  στο εξής:

Όλοι οι  μαθητές θα πρέπει να προσέρχονται υποχρεωτικά  με προστατευτική μάσκα στο χώρο του Νηπιαγωγείου

– Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική  για όλους γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς.

– Συνιστάται επίσης στους γονείς, πριν την προσέλευση  στο Νηπιαγωγείο για οποιαδήποτε λόγο, να έχουν προηγουμένως συνεννοηθεί τηλεφωνικά με το σχολείο.

Η σωστή χρήση της μάσκας είναι το κλειδί για την αποτελεσματικότητά της  ώστε να μείνουμε ασφαλείς και να προστατευτούμε!

Η προσέλευση θα γίνει 8:15

Οδηγίες εοδυ για νηπιαγωγεία