Αρχική » Το Ιστολόγιό μας

Το Ιστολόγιό μας

Καλώς ορίσατε στον διαδικτυακό τόπο του σχολείου μας!

Ο διαδικτυακός αυτός χώρος δημιουργήθηκε για να αποτελέσει δίαυλο επικοινωνίας  της σχολικής μας κοινότητας, δηλαδή των μαθητών, των εκπαιδευτικών, των γονέων καθώς και της τοπικής κοινωνίας. Στοχεύει στην ενημέρωση  για ζητήματα που αφορούν στη λειτουργία και οργάνωση της σχολικής μονάδας, καθώς και  για δράσεις, εκπαιδευτικά προγράμματα και εκδηλώσεις του σχολείου.

Ο  ιστότοπος του σχολείου μας είναι ο κύριος φορέας ενημέρωσης  επικοινωνίας  και αλληλεπίδρασης μεταξύ γονέων-κηδεμόνων ,της ευρύτερης τοπικής κοινότητας και της σχολικής μονάδας .

Γι’ αυτό κάνουμε «κλικ» συχνά στο https://blogs.sch.gr/2nipioan/   για να ενημερωνόμαστε!

Μείνετε λοιπόν κοντά μας και ακολουθήστε το σχολείο μας στο  ταξίδι του  για αυτή τη σχολική χρονιά, με την ευχή να αντιμετωπίσουμε με σύνεση και ψυχραιμία όλες τις δυσκολίες που αντικειμενικά θα υπάρξουν και να παραμείνουμε όσο γίνεται περισσότερο ασφαλείς και υγιείς.

Η Προϊσταμένη και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας

Μάρτιος 2024