Αρχική » Τα νηπιαγωγεία συνεργάζονται.....δημιουργικά » Συνεργασία με το 20ο Νηπιαγωγείο Σταυρούπολης.

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.

Συνεργασία με το 20ο Νηπιαγωγείο Σταυρούπολης.

Αγαπητά μας παιδιά και συναδέλφισσες του 20ου    Νηπιαγωγείου Σταυρούπολης,

Σας ευχαριστούμε πολύ που μοιραστήκατε μαζί μας την υπέροχη δημιουργία σας.Μόλις παραλάβαμε το παραμύθι σας  με μεγάλη αγωνία το ανοίξαμε και αρχίσαμε να το διαβάζουμε,μάθαμε το ποιηματάκι για την παραδοσούλα και θαυμάσαμε την καταπληκτική εικονογράφηση που έκαναν τα παιδιά. Τα παιδιά του 2ου Νηπιαγωγείου Ιωαννίνων έδειξαν ενδιαφέρον τόσο για την συνεργασία των δύο σχολείων όσο και για τον τρόπο με τον οποίο γίνεται (ΤΠΕ). Αποφασίστηκε από την ομάδα να σας στείλουμε μια δική μας δημιουργία σχετική με το θέμα που δουλεύουμε αυτή την περίοδο:

Τα μουσεία.

ImageΣυγχαρητήρια σε όλους!!!

1 Σχόλιο

1. Η ανάρτηση σας είναι εκπληκτική. Ούτε και εγώ φανταζόμουν όταν ξεκινούσαμε το πρόγραμμα ότι θα ανταποκρινόσασταν με τόση προθυμία. Χαιρόμαστε πολύ για τη συνεργασία.
    θα περιμένουμε τη δική σας δημιουργία.
    Φιλιά

Φεβρουάριος 2017