Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2024

Η 11η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2024 γιορτάστηκε στο σχολείο μας την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2024, στο πλαίσιο της εναρμόνισής της με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Στόχος μας ήταν να προσδώσουμε ποιότητα στη ζωή, υλοποιώντας αθλητικές δραστηριότητες καθ’ όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου. Μέσω αυτών, αναδείξαμε τα οφέλη και τη σημασία της φυσικής δραστηριότητας, της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού, που συμβάλλουν καθοριστικά στην υγεία και τη βελτίωση της ποιότητας ζωής των παιδιών.

Αθλητικές δραστηριότητες

Παρακολουθήσαμε στο youtube το τραγούδι “Ο Αθλητισμός είναι Ζωή”, στίχοι Thalia V

ΚΟΛΑΖ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 1

Στην αυλή του σχολείου παίξαμε, πηδήσαμε,  κάναμε ισορροπία χρησιμοποιώντας τουβλάκια, στεφάνια, κορίνες, διαδρόμους, τουβλάκια

Untitled

Οι μαθητές/τριες για τη συμμετοχή τους στην Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2024 βραβεύτηκαν με μετάλλιο

Κατηγορίες: Ημέρα Αθλητισμού. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.