Στις 5 Ιουνίου, όλοι οι μαθητές/τριες και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας, γιορτάσαμε την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος. Όλα τα τμήματα δημιουργήσαν από κοινού κατόπιν αμοιβαίας συνεργασίας, ένα μεγάλο ταμπλό με θέμα: “Πώς Σώζουμε το Περιβάλλον;“. Η σχολική Χρονιά έκλεισε με μια συνολική πρακτική από όλους μας υπέρ της Προστασίας του Περιβάλλοντος, ενισχύοντας όλα όσα μάθαμε και επεξεργαστήκαμε και την 2η αυτή χρονιά στο Περιβαλλοντικό Πρόγραμμά “Οικολογικά Σχολεία – Eco Schools“, που εκπονούμε.
![]() |
![]() |
ΚΑΛΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ !!!