Ενημέρωση γονέων από τους καθηγητές

Σας ενημερώνουμε ότι από 14 ως 18 Οκτωβρίου 2019,  το πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων από τους διδάσκοντες είναι αυτό που ακολουθεί.

Πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων από τους διδάσκοντες από 14 ως 18 Οκτωβρίου 2019

Από τη Διεύθυνση

Ενισχυτική Διδασκαλία σχολ. έτους 2019-20

Τη Δευτέρα θα δοθούν έντυπα αιτήσεων στους μαθητές, ώστε οι ενδιαφερόμενοι γονείς να υποβάλλουν αίτηση στο σχολείο για συμμετοχή των μαθητών στην Ενισχυτική Διδασκαλία 2019-20. Μπορείτε ενημερωθείτε για τα προσφερόμενα μαθήματα από το έντυπο που ακολουθεί.

Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής στην Ενισχυτική Διδασκαλία 2019-20

Εκλογές Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Γλυκών Νερών σας προσκαλεί σε Συνέλευση την Τετάρτη 9/10/2019 στις 8.00 μ.μ. στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου, με θέμα τη διενέργεια εκλογών για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου.

Πρόσκληση προς τους γονείς των μαθητών της Α΄ Τάξης

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Γλυκών Νερών καλούν τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α΄ Τάξης την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2019 στις 7:00 μ.μ. στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του Σχολείου μας σε συνάντηση γνωριμίας και ενημέρωσης σε διάφορα θέματα που αφορούν τους μαθητές της Α΄ Τάξης.

Πρόσκληση Παρουσίασης Παγκόσμιων Πρωταθλητών Πίστας στο άθλημα της Ποδηλασίας

Βιογραφικό – Χρήστος Βολικάκης

Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες σας ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για τη Νέα Σχολική Χρονιά θα πραγματοποιηθεί

την Τετάρτη, 11 Σεπτεμβρίου 2019

στις 09:30.

Οι μαθητές καλούνται να παραβρίσκονται στο σχολείο στις 09:00, ενώ μετά τον αγιασμό θα παραλάβουν τα σχολικά τους βιβλία.

Καλή Χρονιά με υγεία !

Πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας 2018-2019

Περιηγηθείτε στο πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας της Βιβλιοθήκης του σχολείου μας και ταξιδέψτε με τους μαθητές μας για άλλη μια χρονιά στον κόσμο του βιβλίου

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες:

Οι μαθητές της Α’ διαβάζουν ποίηση και εμπνέονται

Εργασίες των μαθητών μας με θέμα «Θαλασσινά τραγούδια»

Διαβάστε όλο το άρθρο »

Πρόγραμμα επαναληπτικών απολυτήριων εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2019

Οι επαναληπτικές απολυτήριες εξετάσεις της Γ΄ Τάξης περιόδου Σεπτεμβρίου 2019 θα γίνουν σύμφωνα με το πρόγραμμα που ακολουθεί (Ώρα προσέλευσης 8.15)

Ημερομηνία Μάθημα
ΤΡΙΤΗ        3/9/2019  Νεοελληνική Γραμματεία
 Ιστορία
ΤΕΤΑΡΤΗ  4/9/2019  Μαθηματικά
ΠΕΜΠΤΗ  5/9/2019  Χημεία

Εργασίες Αγγλικών 2018-19

«EDUCATING THE MIND WITHOUT EDUCATING THE HEART IS NO EDUCATION AT ALL»

ARISTOTLE

Αυτό ήταν το φετινό μας σύνθημα.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης διακόσμησαν τις τάξεις τους δουλεύοντας  με μεράκι. ’Όλοι οι μαθητές ανταποκρίθηκαν  με  χαρά και δημιούργησαν και φέτος συνθετικές εργασίες -ομαδικές και ατομικές- στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών.

Ακολουθεί αναλυτική καταγραφή των εργασιών όλων των επιπέδων, καθώς και μια ενδεικτική συλλογή από αυτές. Διαβάστε όλο το άρθρο »