Αγαπητοί Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι οι έλεγχοι προόδου Α τετραμήνου των μαθητών/τριών του Σχολείου θα επιδοθούν τη Δευτέρα 10.02.2020 από τις  12:00 μ.μ. έως τις 2:00 μ.μ.

Από τη Διεύθυνση

Μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς λοίμωξης από τον νέο κοροναϊό

Κατόπιν σχετικής εγκυκλίου του ΥΠΑΙΘ σας ενημερώνουμε για τα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς λοίμωξης από τον νέο κοροναϊό 2019-nCOV.

Δείτε τις οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας.

Απουσίες μαθητών λόγω εποχικής γρίπης

Απουσίες μαθητών που δεν προσμετρώνται για τον χαρακτηρισμό της φοίτησης

Λειτουργία σχολείου την Τρίτη 21 Ιανουαρίου

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 21-1-2020 δε θα πραγματοποιηθούν μαθήματα, λόγω άδειας των εκπαιδευτικών για την πραγματοποίηση της ετήσιας γενικής τους συνέλευσης.

Από τη Διεύθυνση

Πρόσκληση πρωτοχρονιάτικης κοπής πίτας Γονέων και Κηδεμόνων

Ενημέρωση γονέων από τους καθηγητές

Σας ενημερώνουμε ότι από 13 Ιανουαρίου 2020,  το πρόγραμμα ενημέρωσης των γονέων από τους διδάσκοντες είναι αυτό που ακολουθεί.

Πρόγραμμα ενημέρωσης γονέων από τους διδάσκοντες από 13 Ιανουαρίου 2020

Αποτελέσματα 2ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Πληροφορικής «Bebras»-«Κάστορας»

Το σχολείο μας συμμετείχε το Νοέμβριο στην 2η ελληνική διοργάνωση του Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής και Υπολογιστικής Σκέψης «Bebras».

Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού έχουν ανακοινωθεί στους μαθητές, οι οποίοι έλαβαν ειδική βεβαίωση συμμετοχής

Στο διαγωνισμό διακρίθηκαν οι μαθητές μας Γαλανόπουλος Νικόλαος και Κανακάκης Γεώργιος,  που ισοβάθμησαν στην 1η θέση στο σχολείο στην κατηγορία «Α-Β Γυμνασίου» και ο Δουράκης Παναγιώτης, που κατέλαβε την 1η θέση στο σχολείο στην κατηγορία «Γ΄ Γυμνασίου»

Οι συμμετέχοντες μπορούν να δουν τη βαθμολογία τους και τα θέματα του διαγωνισμού στη διεύθυνση  https://challenge.bebras.gr/, ενώ όλοι μπορούν να εξασκηθούν σε θέματα παλαιότερων διαγωνισμών. Περισσότερες πληροφορίες για το διαγωνισμό μπορείτε να βρείτε στη διεύθυνση του διαγωνισμού https://bebras.gr/

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τη συμμετοχή και την προσπάθειά τους! Ραντεβού  στον επόμενο Bebras-Κάστορα!

Ετικέτες: , ,

Αποτελέσματα 80ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθηματικών «Θαλής»

Με χαρά σας ανακοινώνουμε τα αποτελέσματα του 80ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Θαλής» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας, όπου το σχολείο μας είχε τους εξής επιτυχόντες:

Β΄ Τάξη: Γαλανόπουλος Νικόλαος, Γαλάτη Λήδα, Κωστούλας Χρήστος, Κανακάκης Γεώργιος, Μυλωνά Ασπασία

Γ΄ Τάξη: Δουράκης Παναγιώτης, Νικολάου Βασίλειος

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας! Καλή επιτυχία στην επόμενη φάση!

Ετικέτες: ,

Χριστουγενιάτικη αγορά στη βιβλιοθήκη μας

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος καθηγητές, μαθητές και γονείς ένωσαν τις δυνάμεις τους και οργάνωσαν το χριστουγεννιάτικο παζάρι του σχολείου μας.

Η Σχολική Βιβλιοθήκη γέμισε δώρα, γλυκάχειροποίητα κοσμήματα, μοναδικά γούρια, ξεχωριστά χριστουγεννιάτικα στολίδια, που προσφέρονται σε συμβολικές τιμές για τους επισκέπτες μας.

Σας περιμένουμε

τις ώρες λειτουργίας του σχολείου (8.00 – 14.00)

από τη Δευτέρα, 16-12 ως και την Δευτέρα 23-12,

να ενισχύσετε την εορταγορά του σχολείου, διαλέγοντας τα χριστουγεννιάτικα δώρα σας από το παζάρι της Σχολικής Βιβλιοθήκης.

Τα έσοδα προορίζονται για τον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης μας και την κάλυψη αναγκών των εκπαιδευτικών προγραμμάτων.

Καλές γιορτές!

Ετικέτες: ,