Εγγραφή μαθητών στην Α΄ Γυμνασίου

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των νέων μαθητών μας που πρόκειται να φοιτήσουν στην Α΄ Γυμνασίου να προσέλθουν στη Διεύθυνση του σχολείου από 27-6 ως και 28-6 ή το Σεπτέμβριο μέχρι την παραμονή της έναρξης των μαθημάτων, προκειμένου να υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση κηδεμονίας, ώστε να ολοκληρωθεί η εγγραφή των νέων μαθητών.

Εργασίες Αγγλικών 2018-19

«EDUCATING THE MIND WITHOUT EDUCATING THE HEART IS NO EDUCATION AT ALL»

ARISTOTLE

Αυτό ήταν το φετινό μας σύνθημα.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης διακόσμησαν τις τάξεις τους δουλεύοντας  με μεράκι. ’Όλοι οι μαθητές ανταποκρίθηκαν  με  χαρά και δημιούργησαν και φέτος συνθετικές εργασίες -ομαδικές και ατομικές- στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών.

Ακολουθεί αναλυτική καταγραφή των εργασιών όλων των επιπέδων, καθώς και μια ενδεικτική συλλογή από αυτές. Διαβάστε όλο το άρθρο »

Ετικέτες: ,

Β΄ κατανομή μαθητών Γ΄ Τάξης σε Λύκειο/ΕΠΑΛ

Β΄ φάση αιτήσεων – Β΄ κατανομή

• Οι μαθητές/τριες που δεν πρόλαβαν να κάνουν Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής μπορούν να την υποβάλουν κατά τη δεύτερη περίοδο των Ηλεκτρονικών Αιτήσεων Εγγραφής (στην εφαρμογή e-εγγραφές https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/) από την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019 (09.00) έως και την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2019 (23.59).
  • Οι μαθητές/τριες που πρέπει να επανεξεταστούν στην ειδική εξεταστική περίοδο του Ιουνίου και έχουν υποβάλει ήδη αίτηση, εφόσον προβιβαστούν, θα κατανεμηθούν στη δεύτερη κατανομή (1-3 Ιουλίου 2019). Σε περίπτωση που δεν προβιβαστούν και προβλέπεται να εξεταστούν στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου, οι αιτήσεις τους παραμένουν σε εκκρεμότητα μέχρι και την ολοκλήρωση της εν λόγω εξεταστικής.

Θεατρική παράσταση

Ετικέτες: ,

Γιορτή Αποφοίτησης

Την Πέμπτη 27 Ιουνίου στις 8 το βράδυ, αποχαιρετούμε τους απόφοιτους του 2019!

Σας περιμένουμε!

ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΜΑΘΗΤΩΝ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΕ ΛΥΚΕΙΟ/ΕΠΑΛ

Α΄ φάση αιτήσεων – Α΄ κατανομή

Σύμφωνα με νεότερη ενημέρωση από το ΥΠΠΕΘ, τα αποτελέσματα της πρώτης κατανομής θα είναι διαθέσιμα (στην εφαρμογή e-εγγραφές https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/) για τους/τις μαθητές/τριες και τους κηδεμόνες τους από την Τρίτη 25 Ιουνίου 2019, στις 5.00 μ.μ..

Οι μαθητές/τριες των οποίων η κατανομή έχει ολοκληρωθεί μπορούν να εκτυπώνουν την αίτησή τους, προκειμένου να την καταθέσουν στο σχολείο μαζί με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους μέχρι την έναρξη των μαθημάτων. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να απευθύνεστε στο Γενικό Λύκειο/ΕΠΑΛ εγγραφής σας.

Β΄ φάση αιτήσεων – Β΄ κατανομή

Πρόγραμμα υποστηρικτικής διδασκαλίας

Αποτελέσματα 1ης εξεταστικής περιόδου Μαΐου-Ιουνίου 2019

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο έχουν ανακοινωθεί

• τα αποτελέσματα της 1ης εξεταστικής περιόδου,
  • το πρόγραμμα υποστηρικτικής διδασκαλίας για τους μαθητές που παραπέμπονται,
  • η εξεταστέα ύλη των αντίστοιχων μαθημάτων

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στα αποτελέσματα δεν εμφανίζονται ονόματα μαθητών, οπότε για να ενημερωθούν οι μαθητές  θα πρέπει να γνωρίζουν τον Αρ. μητρώου τους που είναι γραμμένος στον έλεγχο προόδου τους.

Οι έλεγχοι τελικής επίδοσης των μαθητών θα επιδοθούν στους γονείς την Πέμπτη 13/6/2019 ώρες από 8:30-13:30. Τα πρωτότυπα απολυτήρια των αποφοίτων της Γ΄ Τάξης θα αποσταλούν υπηρεσιακά στο Λύκειο εγγραφής των αποφοίτων μαθητών.

Παράλληλα οι κηδεμόνες των μαθητών των Α΄& Β΄ τάξεων οφείλουν να ανανεώσουν την εγγραφή των μαθητών για το νέο σχολικό έτος, υποβάλλοντας Υπεύθυνη Δήλωση στο σχολείο.

Επίδοση ελέγχων προόδου Β Τετραμήνου

Σας ενημερώνουμε ότι από την Πέμπτη 30-5-2019 και ώρα 12.00 – 14.00 μπορείτε να παραλαμβάνετε τους ελέγχους προόδου του Β΄ Τετραμήνου των μαθητών

Πρόγραμμα εξετάσεων Ιουνίου 2018-19