Για μια ακόμα χρονιά ο Οργανισμός “Το Χαμόγελο του Παιδιού” διοργανώνει το μαθητικό διαγωνισμό YouSmile Awards.
Φέτος συμμετείχαν πάνω από 5,5 χιλιάδες παιδιά από όλη την Ελλάδα και όλες τις σχολικές βαθμίδες, παρουσιάζοντας δράσεις εθελοντισμού με τις οποίες βοήθησαν άλλους, υπερασπίστηκαν ενεργά τα δικαιώματά τους και συνέβαλαν στο να γίνει ο κόσμος καλύτερος.
Οι μαθητές του Ε1΄ τμήματος του σχολείου μας συντονίστηκαν, συνεργάστηκαν και όλοι μαζί  υλοποίησαν δράσεις για την προστασία του περιβάλλοντος από τα απορρίμματα και την κλιματική αλλαγή που το απειλεί. Το φυσικό περιβάλλον είναι ¨σπίτι¨ όλων μας και η επιβίωση των ανθρώπων και της κοινωνίας μας εξαρτάται από αυτό. Το χαμόγελο του παιδιού αναγνωρίζοντας την ομαδική προσπάθεια, το ενδιαφέρον και την ευαισθησία των μαθητών μας πάνω σε αυτό το τόσο σοβαρό ζήτημα τους προωθεί τον έπαινο συμμετοχής στο μαθητικό διαγωνισμό YouSmile Awards.